• |
ide | kryesore

E vjetra në dorë të Alibeajt, Partia Demokratike hap website të ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Demokratike, Firmat

Partia Demokratike hap faqe të re interneti.


Pasi faqja e vjetër pd.al mbeti në dorë të grupit të rreshtuar nga ish-kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj, Partia Demokratike ka zgjedhur të hapë një faqe të re me adresë pdsh.al.


Në faqen e vjetër janë ende të pasqyruara aktivitetet e Bashës. Ndërkohë që faqja e re hapet me primaret që po mban PD për zgjedhjet e 24 majit.

Në strukturat e pasqyruara në faqen e re, janë institucionet e reja të PD si dhe grupi parlamentar. Ndonëse ka ende shumë deputetë që nuk i janë bashkuar Berishës, në faqe grupi parlamentar nuk përjashton askënd dhe janë të gjithë emrat e deputetëve. Përfshirë edhe ai i Lulzim Bashës.

PD prej kohësh është e përçarë. Mësimi që grupi i Enkelejd Alibeajt mori në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit duket se nuk i ka mjaftuar. Ata vazhojnë sërish të kërkojnë të marrin vulën dhe selinë e PD-së në gjykatë. ©Lapsi.al 

Lexo më tej: Detaji ulëritës/ Lulzim Basha vazhdon si “Kryetar i Partisë Demokratike” (FOTO) 

Lexo më tej: Njohu Alibeajn si kryetar/ PD reagon ashpër ndaj Yuri Kim 

Lexo më tej: FOTOLAJM/ Dy pamjet e PD-së sot 

Lexo më tej: Patozi: Aleanca Berisha-Meta nuk më bind, Bindja Demokratike e vetme në zgjedhje 


11 Comments

  1. Kopjac, deri tani rezulton se eshte Sorosi ai qe ju ka *ire ne *ythe.

   Keshtu qe bythe*irat i bie te jeni ju!

   Dhe cfare bythe*irash!!! Keni 9 vjet qe e mbani brenda e nuk dallohet gje ne horizont se kur do jua nxjerri.

   Nga kafshet eshte rritur lideri juaj historik! Me saktesisht nga ujqerit.

   Ai ka lindur ne luginen e ujqerve.

   S’e ke vene re qe keto kohet e fundit ka marre edhe trajtat e ujkut plak… nje cik si i lodhur… i raskapitur… si me dhembe te rena… ?!

 1. Sorra plake bashke me kelyshin e tij te tredhur Leksi dhe vemjet lgbt qe i shkojne mbrapa, jan mallkimi i shoqerise dhe duhen shporrur nje ore e me para.

   1. Per te gjithe juve qe e shani Sorrosin ju them ti ruani bolet e vockla te djalit trasvestit

 2. O berisha pse nuk i lejoni njerezit te kandidojne ? As emrin nuk ja shenoni dhe pa pike turpi na thoni se tani kandidatin nuk e zgjedh kryetari . Edhe ti vetem show po bene . Eshte e veshtiire qe ju te ndryshoni e te dilni nga vetja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.