• |
ide | kryesore

“Granit Xhaka rrugaç…” Aktivistja Zana Avdiu debat me babain e futbollistit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Aktivistja nga Kosova, Zana Avdiu shkoi kundër rrymës duke “sulmuar” Granit Xhakën për sjelljen në ndeshjen Zvicër-Serbi (3-2).


Akti i Granit Xhakës, është për turp. Akt prej një rrugaçi. Dhe, fatkeqësia është, që asnjë nuk la pa e shpërndarë atë foto. Pra, zero nivel”, u shpreh Zana në lidhje me momentin kur kapiteni zviceran reagoi ndaj pankinës serbe me gjestin e tij.


Fjalët e Avdiut nuk janë pritur aspak mirë nga Ragip Xhaka, babai i lojtarit shqiptar të kombëtares helvete. Ky i fundit deklaroi se djali i tij nuk ka bërë asnjë akt rrugaçërie dhe asnjë gjest politik apo shovinist. “Nuk jam njeri i televizioneve dhe i kamerave. Jam njeri i sakrificës, i punës dhe i burgjeve.

Desha asaj zonjës, Zanës, t’i tregoj se kush jam. T’i vijë turp që i del kundër Shqiptarisë, ajo nuk e di çfarë është sporti dhe çfarë është krenaria. I kundërvihet një djali që është me gjak shqiptari, që na bën të gjithë shqiptarëve krenarë. I thotë Granitit rrugaç! Po më vjen keq si një femër shkruan këtë fjali.

Më së pari të ma tregojë fjalën rrugaç. Asnjë fjalë nuk e dëgjova për thirrjet e Serbisë… Familja Xhaka nuk është dorëzuar asnjëherë ndaj pushtuesve. Graniti nuk ka bo gjest politik, as shovinist, as asgjë. Atë gjest nuk e ka bo as me fye dhe as me sha askënd.

Është turpi i saj t’i mbrojë ato teza të Serbisë. Graniti i tregoi botës që këta na kanë dhunuar nënat dhe vajzat tona, ata kanë dhunuar mbi 20 mijë gra shqiptare. Ajo është rrugaçja, kërkoj falje për këto shprehje, por ajo duhet të ketë kujdes kur flet për familjen Xhaka”, deklaroi babai i Granitit.

Në fund një mesazh për Avdiun: “Kujdes shumë kur flet për familjen Xhaka, do përgjigjesh në çdo mënyrë për ato që shkruan. Por, pastaj do jetë shumë vonë…


16 Comments

 1. Varja, perdorimi i fjales “rrugaç” eshte i tepruar nga kjo aktivistja, gjithsesi gjesti i Granit linte per te deshiruar! Percarja nuk eshte gje e mire, dhe ai gjest eshte i panevojshem sepse nuk kemi pse biem ne nivelin e horrave serbe! Graniti do kete vepruar i nxehur, lojtar futbolli eshte jo politikan! Altivistja te terheqe fjalen qe ka perdorur me ndjese publike, ja fal shqiptaria gjestin Granitit sepse i ben te ndihen krenare!

 2. Kur lexon se cfare shkruan aktivistja Avdiu per bashkekombasin e saj, e kupton qarte se sa i ulet eshte niveli i shoqerise civile edhe ne Kosove, ku pazotesia per te luftuar per kauza sociale, i shtyn te leshojne tullumbace qe te merret vesh se jane gjalle.

  Mungese kulture e qytetarie, kjo eshte me e pakta…ne nje vend ku brenda jave vriten dy gra nga burrat e tyre, por Xhakaj terhoqi vemendjen e nje “aktivisteje” grua!!!

  Per te qare e per te qeshur, se edhe asnje serbeje ne Kosove nuk do t’i shkonte ky prononcim…

 3. Zana duket tip kurve sorosiane me kompleksin e viktimes ndaj dhunuesit. Pale çfare traumash ka jaluar ne fejmiri kjo ajtivistija.

 4. Une nuk besoj te jete bushter… besoj shume duhet te jete BAXHELLE ! Kuptimi i flajes Baxhelle: “Prostituta qe perjashtohet nga bordello per moral te dobet….”.
  Nuk e di ku ka qene kjo baxhelle kur shqiptarizma dhe shqiptaret jane kercenuar ne kor neper stadiume me thirrjet: “Ti vrasim shqiptaret…. Shqiptaret duhen djegur …. etj etj…..”. Nese kesaj i ka pelqyer shprehja e viteve me pare si ka mundesi qe eshte merzitur per nje gjest qe e bejne 80 % e futbollisteve neper bote gjate ndeshjeve????
  Pergjigja … kjo ka dashur k….arin me e provu se i ka ngel merak

 5. Te drejte ka kjo goca po ne jemi popull avdall qe mbytemi ne goten me stuhi patriotike qe krijojme vazhdimisht. Shtetet e tjera zhvillohen, ne prap ne vend me histori me koqe e cifteli.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   bo bo sa karr qenke!

   Patjetër je në linë me langaraqin kryeministër, ai gjesti qenka për kurvat e familjes sate, se një mashkull si Xhaka mund tju bëjë njerëz me dinjitet ju mutrave rilindas patronazhist.

 6. Atë xhest të Xhakës e meritonin serbët.A e patë se ç’bënë ata gjithë ndeshjes?E kjo zonja e quan rrugaç.Si ka mundësi që një shqitare kosovare të dalë në mbrojtje të serbëve duke sulmuar një shqiptar mbarëkombëtar si Xhaka.Ai jo vetëm nderoi vendin ku ka jetuar e ka familjen ,Zvicrën por tërë kombin shqiptar.

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    Ty dashka me të shkërdhy nënën kurvë mor langaraq muti.

 7. Ishte nje ndeshje futbolli e fitoi Zvicra e jo Shqiperia apo Kosova pike. Ne mendesin e futbollit xheste te tilla te Xhakes e serbeve jane prezent vazhdimisht. Shume zhurme per asgje. Xhake qe lojtari me i mire i ndeshjes respekte. Ne stadjumet e Shqiperise ka kercitur kallashnikovi e revolja pa te keq.

 8. Shoqatat e huajakane miaion shkaterrimin e Shqiptate sepse jane qendra agjenture Mbyllini keto mut Organizata dhe Shoqata qe skane asnje te drejte te fusin hundet ne punet tona. Keto sjoqata Shfrytezpjne karakurvat dhe degjeneratat kopile Serbe ne Shqiperi si puna e kesaj vari karses onjorante analfabete qe e kakapur ate post me loqe ne goje. Jo vetem femrat por dhe meshkujtbytjqira te LGBT mavi qelene komente ketu

 9. Shoqatat e huaja kane mision shkaterrimin e Shqiptareve sepse jane qendra agjenture. Mbyllini keto mut Organizata dhe Shoqata qe skane asnje te drejte te fusin hundet ne punet tona. Keto shoqata Shfrytezojne karakurvat dhe degjeneratat kopile Serbe ne Shqiperi si puna e kesaj vari karses injorante analfabete qe e ka kapur ate post me loqe ne goje. Jo vetem femrat por dhe meshkujt bythqira te LGBT mavi qe lene komente ketu

  PËRGJIGJIUNI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.