• |
ide | kryesore

Aksidentohet në punë, humb jetën i riu shqiptar në Itali

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Një 19-vjeçar nga fshati Fishte i Lezhës ka humbur jetën, pasi është aksidentuar në punë në Itali.

Viktima është Aurel Doda, ndërsa ngjarja ka ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne në Perugia. I riu ka qenë duke punuar ne sektorin e ndërtimit, kur është aksidentuar dhe gjetur vdekjen e menjëhershme.

I riu 19-vjeçar ishte djalë i vetëm i familjes Doda dhe kishte pak muaj që kishte shkuar si emigrant në Itali.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *