• |
ide | kryesore

Zbulohet prezantuesi i ‘Grammy Awards 2023’

Paparazzi, Slider


Trevor Noah do të rikthehet si mikpritës i Grammy për të tretin vit radhazi. Komediani do të drejtojë shfaqjen e çmimeve 2023, e cila do të transmetohet më 5 shkurt drejtpërdrejt në CBS.

“Është emocionuese.  Unë jam një fans i pothuajse të gjithë njerëzve që janë atje.” tha ai për Billboard. “Ajo që shumë njerëz nuk e kuptojnë është se sa shumë punë shkon në shfaqje. Marrja e çdo çelësi të duhur, çdo sinjal i përsosur ndriçimi, koreografia e të gjitha lëvizjeve midis kamerave dhe artistëve. Ju nuk e vlerësoni me të vërtetë derisa jeni nëprapaskenë dhe mendoj se kjo është ajo që më bën të shijoj edhe më shumë shfaqjen”. Komediani u shpreh se gjithashtu argëtohet duke pritur Grammy-në  pasi kjo është një mundësi për të që të bëjë disa shaka më të improvizuara.

“Të gjithë janë atje për të kaluar një kohë të mirë,” shtoi ai. “Është një shfaqje çmimesh, por është gjithashtu një nga koncertet më të mëdha që do të keni mundësinë të shkoni ndonjëherë”.

Shfaqja do të mbahet në Crypto.com Arena të Los Anxhelosit, dikur Staples Center. Beyoncé kryeson me nëntë nominime, duke përfshirë albumin, rekordin dhe këngën e vitit. Kendrick Lamar me tetë dhe Adele dhe Brandi Carlile u renditën në vendin e tretë me nga shtatë. Në qershor, Akademia e Regjistrimit njoftoi pesë kategori të reja çmimesh, duke përfshirë; Kantautorin e Vitit (Jo-Klasik) dhe Kolona zanore më e mirë për video lojëra dhe media të tjera interaktive. /Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *