• |
ide | kryesore

Lezhë/ Banorët shpëtojnë familjen nga rrjedha e përroit (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Lezhë

Një tragjedi është shmangur pak minuta më parë në fshatin Kaluer të njësisë Ungrej, Lezhë.


Një familje prej 5 anëtaresh kanë tentuar të kalojnë anën tjetër të përroit me makinë.


Niveli përroit dhe rrjedha e fortë ka izoluar makinën duke lënë të bllokuar 5 personat të cilët ishin brenda. Kanë qenë banorët e zonës të cilët kanë bërë të mundur daljen e tyre nga makina duke ju shpëtuar jetën.

Banorët të cilët kanë ju kanë ardhur në ndihmë bëjnë me dije se po ktheheshin nga një ceremoni varrimi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.