• |
ide | kryesore

Alec Baldwin rikthehet në xhirimet e ‘Rust’

Paparazzi, Slider

Pavarësisht se po përballet me akuza Alec Baldwin është ende i vendosur të luajë në Rust.


Melina Spadone, avokatja e Rust Movie Productions, tha në një deklaratë për ET se filmi do të vazhdojë xhirimet. Atado të kenë “mbikëqyrësit e sigurisë në skenë dhe anëtarët e ekuipazhit të sindikatës dhe do të ndalojnë çdo përdorim të armëve të punës ose çdo municioni”.


Deklarata vjen pasi u njoftua se Baldwin — si dhe armatura e Rust Hannah Gutierrez-Reed — së shpejti do të përballen me akuza penale që rrjedhin nga ndarja fatale nga jeta e kineastes Halyna Hutchins në tetor 2021, në setin e filmit në Santa Fe, New Meksika. Prokurorja e Parë e Qarkut Gjyqësor në New Mexico, Mary Carmack-Altwies njoftoi në një deklaratë se dyshja do të akuzohen për dy akuza për vrasjew të pavullnetshme.

Planet për të vazhduar prodhimin në Rust u njoftuan në tetor 2022, pasi Alec zgjidhi një padi  me familjen e Hutchins. Në një deklaratë nga Matthew Hutchins pas zgjidhjes, ai shpjegoi, “Xhirimet e Rust, të cilin tani do të prodhoj do të rifillojnë me të gjithë personazhet kryesorë në janar 2023. Nuk kam asnjë interes të përfshihem në akuza ose atribuimi i fajit (prodhuesve ose z. Baldwin). Të gjithë ne besojmë se ndarja nga jeta e Halyna ishte një aksident i tmerrshëm. Jam mirënjohës që producentët dhe komuniteti i argëtimit janë bashkuar për të nderuar punën e fundit të Halynës.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.