• |
ide | kryesore

Këshillat që turpërojnë futbollin, Eintracht paralajmëron tifozët e tij: “Mos prenotoni hotele në Napoli”

-Instant, Sport
Eintracht

“Për shkak të situatës së sigurisë në terren dhe raporteve nga kundërshtarët e mëparshëm ndërkombëtarë të SSC Napoli, nuk është e këshillueshme të rezervoni një hotel në qytet vetë. Madje edhe të qëndroni në Napoli në ditët para ndeshjes si tifoz të Eintracht, veçanërisht të veshur me ‘si tifoz’. Kështu shkruan klubi gjerman i Frankfurt në faqen e tij zyrtare. Sugjerimi i klubit të Eintracht është bashkuar me lajmin për nisjen e shitjes së biletave për ndeshjen jashtë fushe të Champions League. Eintracht do të zbrakojë në Campania për ndeshjen e kthimit mes dy skuadrave më 15 mars.


Një mesazh që sigurisht nuk i ka pëlqyer Napolit. Ashtu siç nuk i kanë pëlqyer lajmet mbi ndeshjen e parë (21 shkurt). Klubi gjerman në fakt ka komunikuar shitjen e biletave për sektorin e miqve për 66 €, sigurisht jo një çmim popullor, duke shtuar gjithashtu se “duhen pritur shkurtime masive në alokime. Nga këtu ka ardhur kërkesa për të gjithë klientët, dhe në veçanti për klubet e tifozëve, për t’i dhënë përparësi vetes. Biletat lëshohen sipas radhës në të cilën janë specifikuar palët që kanë të drejtë në formularin e porosisë”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.