• |
ide | kryesore

PD vendos datën e mbajtjes së protestës në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Tiranë

Partia Demokratike vendosi në një mbledhje kryesie të zhvilluar mbrëmjen e kësaj të marte për mbajtjen e një proteste në mesditën e datës 11 shkurt në Tiranë përpara kryeministrisë. Kryetari Sali Berisha tha se skandali “McGonigal” tregoi se Rama bëri gjithçka për asgjësimin politik të Sali Berishës duke marrë peng Lulzim Bashën dhe shkatërrimin e opozitës në Shqipëri.


Berisha tha se Rama nuk ka normë, moral dhe dinjitet apo kufij në poshtërsinë për të qëndruar në pushtet pavarësisht se çfarë i shkakton vendit të tij dhe partnerëve ndërkombëtarë.


“ U diskutua gjerësisht mbi situatën kritike në të cilën po kalon Shqipëria, situatë e pashembullt në ndonjë vend. Çdo shqiptar u njoh me dokumente autentike ndërkombëtare, me angazhimin e Edi Ramës në procesin e asgjësimit të pluralizmit dhe opozitës në Shqipëri. Kryesia e PD-së mendon se sot është jetike, është vendimtare largimi i këtij armiku të egër të opozitës shqiptare nga pushteti.

Largimi sa më shpejt i Edi Ramës, i cili prej së paku 6 vitesh ka angazhuar shuma përrallore, ka angazhuar policira sekrete, ka angazhuar dhe korruptuar shefin e kundërzbulimit të FBI-së. Ka marrë peng ish-kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, ka bërë gjithçka për asgjësimin politik të Sali Berishës, me qëllimin e vetëm, shkatërrimin e opozitës së vërtetë në Shqipëri.

Koha është në flasë opozita. Të flasë gjer në largimin e kësaj kalbësire, nga pushteti. Gjer në largimin e këtij turpi, njeriu që ska asnjë parim, normal, moral, nder, dinjitet që nuk ka asnjë kufi në poshtërsitë e tij për të qëndruar vetë në pushtet, pavarësisht se çfarë i shkakton demokracisë dhe vendit të vet. Me datën 11 Shkurt, Shqipëria marshon ne Tiranë, Tirana vërshon në rrugët e saj.”tha Berisha. /LAPSI.al


18 Comments

  1. Qytetaret tiranas??? Dhalla e myzeqwse del vetem per 21janar per ato qe as u degjonin se e kish bo videon keq dritan prifti. Por ama per inceneratoret etj skandale plot rrine pine kafe si thua ti. Popull mut ky i kafeve. Paguaj dhe naften 2500 dhe ha mutin e rames ne kafe

 1. “””Me datën 11 Shkurt, Shqipëria marshon ne Tiranë, Tirana vërshon në rrugët e saj.” – tha Berisha. “””

  😂😂😂😅😅😅

  🥒🍑

   1. jevgjiti,nipi i pilos,vellai i gregor karit,pas 2 oresh revolte,ja fut vrapit dhe kerkon azil politik te vucic.edhe fatosi e krokodili,te njejten gje benin.per jevgjitin do te jete pa kthim.na felliqi shqiperin ky kufoma qe kuterbon gjithandej.ky hajdut i papare.

 2. Jorgo, Jorgo, more djal,
  qe s`u ngope kurre me ..ar,
  nuk le kend pa e share,
  bythen dredh, por askush sta var.

  Revolucioni do te behet,
  ne shtator apo me heret,
  edhe bota do te mesoje,
  qe merr Jorgo nga 3 ne goje.

  Pelivan dukesh nga fjalet,
  Palikar qe nga te paret,
  Qe stu ngop goja as suma,
  nje adrese, te pakten thuama.

  Te te nis ca djem nga malet,
  qe dine mire si ti qajne hallet,
  me spinot te forte si guri,
  mbahu Jorgo, e zeza t´zuri.

  Qirje Jorgo Palikaris
  lutu shume mo te zere flama,
  revolucioni do te behet,
  e thote populli e Sali Rama.

 3. Qytetaret tiranas??? Dhalla e myzeqwse del vetem per 21janar per ato qe as u degjonin se e kish bo videon keq dritan prifti. Por ama per inceneratoret etj skandale plot rrine pine kafe si thua ti. Popull mut ky i kafeve. Paguaj dhe naften 2500 dhe ha mutin e rames ne kafe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.