• |
ide | kryesore

Francë/ I riu shqiptar dënohet me 20 vite burg për vràsje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Francë

Një 29-vjeçar shqiptar i paidentifikuar është dënuar me 20 vite burg nga gjykata e Assize Loire-Atlantique në Francë, pasi akuzohet për vràsjen e një të riu.


Sipas mediave franceze, shqiptari dyshohet se ka qëlluar me armë gjahu në bark një 22-vjeçar më 11 tetor të vitit 2019 duke e lënë të vdekur.


Mediat raportojnë se një ditë pas ngjarjes së rëndë, shqiptari ishte arratisur drejt Tiranës. Në paraburgimin e policisë, ai pranoi se ishte autori i krimit ndërsa ka mohuar se donte ta vriste të riun.

Gjykata përfundimisht e shpalli fajtor për vrasje dhe tentativë vrasjeje të dy miqve të viktimës, ndërsa drama kishte shkaktuar pasiguri në rrethin e Dervallières.


1 Comment

  1. Ende nuk duket e sigurte qe e ka vrare Shqiptari dhe pse e ka vrare po keshtu eshte kur kemi shtet qe ju pelin bythen Shteteve kurva dhe Antishqiptare perendimore qe luajne me jeten e Shqiptareve. Francezet jane mbytur nga llumi arab dhe zezak dhe ketej bejne te fortin me Shqiptaret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.