• |
ide | kryesore

“McGonigal ka qenë këmbëkryq në SPAK”, trondit Berisha: Takoi një prokuror për të më arrestuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
McGonigal,

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka deklaruar se ish-zyrtari i lartë i FBI -së, Charles McGonigal ka qenë në Prokurorinë e Posaçme dhe ka takuar disa prokurorë të rëndësishëm me qëllim për ta arrestuar.


Në një intervistë për Syri Tv, Berisha u shpreh se prokurorët e SPAK-ut janë një repart partie dhe se nuk mund të hetojnë dot për Ramën.


Pjesë nga intervista

Presidenti Begaj ka thënë që kërkesa e opozitës për të hetuar këtë është e drejtë, a keni një koment?

Berisha: Po kam një koment, kush ta hetojë? A e dini ju që ai ka qenë këmbëkryq në SPAK?! Siç më thonë ai ka kapur një nga një prokurorët e Skapit që ta arrestoni Sali Berishën dhe si ta arrestoni!

McGonigali vetë?

Berisha: Absolutisht dhe ka takuar jo një, por disa kryesore prej tyre. Ca të hetojnë ata?! Berisha ka thënë që është i hapur për çdo hetim. Por çfarë mund të hetojnë ata?! Ata janë repart partie. Di që është marrë me vettingun, të kalojë ky apo ai.


28 Comments

 1. McGonigal me Soros, Edvin Kristaq Drogen, Yuri Kimin, Vlahutinin, ishin te gjithe tek ai ishulli ngjitur me Vicidolin

  1. Gjigant, ngrije miletin qe te shporri njehere e mire, kete MURTAJE te ZEZE, me ty jane mbi 90% e shqiptareve te vertete, te tjerat i di vet, KAQ!

  1. je rrotë kari,
   nuk ia vlen të bësh replikë me një idiot, sikur spaku të ishte zoti, kur edhe ju qorrat e dini sa selektiv është spaku, berishës i hanë mutin, sepse është ligjërisht akullore, jo si vangjushi juaj

 2. Te njejten gje ka bere edhe Yuri Kim
  Vetem wendresa e Berishes vertetoi qe gjithshka kunder tij eshte nje akt kriminal i Rames , Kim disa persona ne DASH e tani edhe ky banditi i FBI qe gjobiste bizneset ne Shqiperi
  Prandaj qeveria amerikane duhet urgjentisht te ndryshoje sjelljen mafioze me shqipetaret

 3. Manipulator i papare je z. Berisha . Mjere demokratet e gjore qe akoma pas 32 vjetesh presin nga nje ish komunist.

  1. Mjere Ripjellja mavi qe e realibilitoi. Ashtu si Meten e president pas 21 janarit. Per pushtet mavite bejne gjithcka te ndryre. Mjere patronazhistet qe besojne akoma ne virgjerine e Ripjelljes!

 4. Po ku ka lene njeri pa share kjo lloj specie”Enveri” i vogel.Kush e kritikon kete eshte i shitur apo i blere. Kur ben pazare dhendrri apo djali dhe bashkepunetoret e tij me te afert nuk jane te shitur.

 5. O i paemer e ke shume gabim sepse opozita sot nuk eshte e shitur. Sepse Berisha dhe Meta jane dy drejtues qe kane sakrifikuar gjithcka per kete vend. Jetojne ne kushte ekonomike te veshtira vetem qe ky vend te lulezoj sic lulezon edhe sot. Nuk ka asnje akuze ndaj tyre. Jane te paster. Dhe me 11 shkurt rrezojne qeverine se populli keta i beson………………….

 6. Nuk kthehen ne shpi pa e rrezuar Edi Ramen. Me 12 Berisha kryeminister,Meta zv.kryeminister,Mona ministre e ekonomise. Se boll Basha i dergonte deri te kryeministria dhe i shperndante protestuesit,tani nuk kthehen me se Berisha eshte i pashitur. Shikojeni kur ta permbys Ramen.

 7. Kesaj rradhe e ka grushtin te syri tjeter. Ai grusht theu mitin e te paprekshmit por kesaj rradhe e ka me karate. Funderrine komuniste.

 8. nëse do vazhdonte ta mbante të dashur McGonigal do kishte bërë denoncim ajo? Ajo u hoq sikur mbronte interesin amerikan, që e pa pasi u tradhtua nga ky. Ajo e deklaroi vetë gjendjen psikike të saj. Gjykata amerikane e ka gjykuar të pavlefshme duke e cilësuar të paaftë për të dëshmuar,kuptohet lehte qe krimineli salih karaxhic nuk fleh me gjume,shikoni portretin e tij qe e tregon te friksuar te lodhur dhe pastaj nuk di cfare thote neper konferencat e tij,ku asnje gazetar nuk e pyet

 9. Sa i pa cipe qe je z. Berisha.Korrupsion erotik.Po pse mo te gjitha ministret apo perfaqesueset femra qe shkojne ne takime jashte shtetit shkojne per te bere “seks” me zyrtaret europian apo amerikan. Turp per nje ish president dhe ish kryeminister.Turp turp.

 10. Korrupsion erotik? Po pse Jozefina,Majlinda apo zyrtaret e tjera te kohes se PD qe jane shume te nderuara benin erotizem kur shkonin ne takime. A ka femra me dinjitet te foltorja qe ti kerkoj llogari ketij njeriu per fjalorin qe perdore.Me vjen turp per vehte qe i kam vajt nga pas ketij lloj politikani.

  1. Forumet dhe shoqatat qe pretendojne se mbrojne te drejtat e grave duhet te reagojne ndaj ketij fjalori jo te pershtatshem nga nje politikan si z. Berisha.

  2. Më thoni sa denoncime ka bërë Berisha dhe nuk ka dalë e vërtetë.Ju kujtoni se ai nuk informohet?I japin informacione dhe të sakta fare sepse ka dhe njerëz patriotë që punojnë në administratë që i duan të mirën Shqipërisë.

 11. E kane kthyer qeverisjen në sekt miqsh e dashnoresh. Dashnorja e dashnorit te dashnorit… Edhe vete e dine, edhe vete perflasin kur u preken interesat. Dhe bejne te indinjuarin. Korrupsion erotik, fiks! E kane bere edhe ata para? Prandaj kane 10 vjet ne opozite. Por me keto qe po bejne mavite, 100 vjet mos pafshin pushtet me sy. Ordiner!

  1. të kem pushtet bëj këto gjera:
   1000 zyrtarë të lartë të ministrive e bashkive apo institucioneve të larta i fus në burg dhe konfiskim.
   nxjerr jashtë ligjit ps
   100 mijë patronazhistë e sufllaqexhij i hyp në një anije e i hedh në mes të detit
   kush bën korupsion 50 vjet burg

 12. Ore patronazhiste, po te kishit dy gram tru ne koke, do i benit vetes dy pyetje:
  1-Edvina ka 10 vjete ne pushtet, pse nuk e ka arrestuar dot?
  2-Pse qeveria e Edvines po vjedh kaq shume dhe po krijohet nje qeveri paralele ne burg?

 13. Ti je rrot kari o dordolec vucidoli Edhe genjeshtrat e ike te nje natyre qesharake Me ty tallin karet shqiptaret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.