• |
ide | kryesore

Vijojnë lëkundjet në Turqi, një tjetër tërmet i fortë godet Hatay

-Instant, Lajme, Planet

Një tërmet me magnitudë 4.1 ka ndodhur në orën 01:14 në lagjen “Defne” të Hatay, në Turqi. Sipas informacioneve në faqen e Qendrës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) epiqendra e tërmetit ka qenë rrethi Defne i Hatajit.


Është konstatuar se tërmeti ka qenë në një thellësi prej rreth 7 kilometrash. Ndërkohë nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *