• |
ide | kryesore

Jennifer Lopez, pjesë e filmit të ardhshëm të Ben Affleck

Paparazzi, Slider

Ben Affleck po i drejtohet dikujt për projektin e tij të ardhshëm të madh filmik. Affleck dhe partneri producent Matt Damon kohët e fundit folën për një film të ardhshëm biografik që po zhvillojnë dhe konfirmuan se Jennifer Lopez do të luajë rolin kryesor.


Dyshja  kohët e fundit u ulën për një intervistë me CBS News, ndërsa promovonin filmin e tyre të ardhshëm Air, i cili tregon historinë e vizionarit të Nike, Sonny Vaccaro dhe përpjekjet e tij për të bërë një marrëveshje promovuese novatore me një të ri (Michael Jordan). Filmi ishte projekti i parë nga kompania e produksionit e sapoformuar e Damon dhe Affleck, Artists Equity. Tani,  ata po punojnë për filmin e tyre të dytë. “Air është oferta e parë e kompanisë me të tjera që do të vijnë së shpejti,” u shpreh Ben. “Ne po fillojmë të punojmë përsëri me Amazon, për të bërë historinë e Anthony Robles, i cili lindi me një këmbë dhe fitoi një kampionat kombëtar për shtetin e Arizonës.”


Kur u pyet mbi raportet se Lopez ishte  zgjedhur për të luajtur në projekt, Affleck u përgjigj: “Ne gjithmonë punësojmë interpretuesit më të mirë. Jennifer Lopez mund të marrë pjesë. Nuk mund ta bëj të duket sikur ajo po më bën si një nder, por në fakt po”, shtoi ai. Ben gjithashtu shprehu entuziazmin e tij për të punuar me të në një projekt tani që ata janë martuar. “Çfarë kënaqësie, çfarë gëzimi të bësh diçka me të, ta shohësh atë të jetë e mrekullueshme, të shkosh në punë me gruan tënde, të shkosh në punë me shoqen tënde më të mirë”./Lapsi.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *