• |
ide | kryesore

Giuseppina, 86 vjeçarja torineze tifoze e Inter, ekzaltohet në San Siro: “Çfarë nervash te goli i Lazios”

-Instant, Sport
Giuseppina

Ajo është 86 vjeç, ka jetuar në Torino prej 70 vitesh, është me origjinë nga San Severo, në provincën e Foggias. E mbi të gjitha është… super interiste. Ajo quhet Giuseppina dhe imazhet e saj teksa feston në mënyrë të shfrenuar për fitoren kundër Lazios në San Siro po bëhen virale. Me shpejtësi ajo u bë gjyshja që të gjithë tifozët zikaltër do të donin të kishin. “Unë jam 86 vjeç – tha ajo për kanalin e Marco Barzaghit në Youtube -, por kam 87 vjet që jam tifoze e Inter. Ose që kur isha në barkun e mamasë sime, edhe ajo interiste. Dje ishte një ditë e bukur, por në fillim çfarë nervash kur Lazio shënoi. Për fat fituam”.


ËNDËRRA CHAMPIONS

Zonja Giuseppina shkon në stadium me nipin e saj dhe ka krijuar një familje të gjithën interiste, përveç nuses së saj. “Ajo është juventine, por nuk grindemi”, shtoi ajo duke buzëqeshur. Gjyshja zbuloi se dje në San Siro kishte marrë “një pankartë ku i kërkoja Barella të më jepte fanellën”. E menaxheri i klubit Ferri e përmbushi ëndrrën e tij duke i treguar pankartën Nicolò. Tani ajo ka në shtëpi fanellën e veshur nga mesfushori sard, por ka edhe një dëshirë tjetër: “Do të doja të bëja një foto me Zanetti. Nëse do të mund të vija në derbin kundër Milan dhe ta takoja, do të isha e kënaqur”. Dëshira e saj me siguri do të realizohet. “Milan dhe Juve – vazhdoi zonja sinqerisht – nuk më pëlqejnë fare dhe shpresojmë të arrijmë në finalen e Champions. Nëse Inter fiton Kupën, do të ishte e mrekullueshme. Si në vitin e Tripletës në 2010”.


FORCA INTER

Giuseppina pranoi se “do të bëjë tifo për Interin derisa të vdesë”. Nuk foli për lojtarë të preferuar, por e bëri të qartë se nuk i pëlqente Correa: “Nuk më pëlqen kur Inzaghi e fut në fushë”. Tani ajo shpreson të takohet me Zëvendës/presidentin Zanetti i cili i dërgoi një mesazh video. Historia e gjyshes interiste është bërë popullore në rrjetet sociale.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *