• |
ide | kryesore

Përmes fotove, disa nga momentet e kurorëzimit të mbretit Charles

Paparazzi, Slider

Përmes fotove ju tregojmë disa nga momentet e kurorëzimit:


Kurorëzimi i mbretit Charles


Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Liderë dhe anëtarë të familjeve kudo në botë ndjekin ceremoninë

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS
Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Princi Louis duke i treguar diçka motrës së tij, princeshës Charlotte

 

 

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Mbreti lexon betimet

 

 

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Charles bisedon me princin George

 

 

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Kurora e St. Edward

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Fansat mbretërorë duke parë në shi kurorëzimin

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Njerëzit presin të emocionuar ceremoninë

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Princi William, princesha Kate, princesha Charlotte dhe princi Louis në pritje të ceremonisë

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Princi Harry në radhët e të ftuarve

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Mbreti Charles hyn në kishë

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Mbreti Charles hyn në kishë

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Karroca e artë duke lënë pallatin për të shkuar drejt kishës

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Mbreti Charles brenda në karrocë

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Një fans i familjes mbretërore duke fjetur një ditë para kurorëzimit

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Fletëpalosjet që informojnë mbi programin e kuorëzimit

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Marinsat mbretërore duke pritur ceremoninë

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Lionel Richie duke bërë selfie me të ftuarit

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Aktorja Emma Thompson mbërrin në kurorëzim

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Marshimi

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Një vogëlush sheh rojet mbretërore

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Protesta për kurorëzimin e Charles

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Një dyqan në Londër i zbukuruar me portretet e mbretit

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Një fanse me pankartën “Mami do të ishte krenare” referuar mbretëreshës së ndjerë, Elizabeth II

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III
REUTERS

Pricesha Charlotte shkon me makinë drejt kishës

Përmes fotove: Kurorëzimi i mbretit Charles III


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *