• |
ide | kryesore

Zbulohet e vetmja bashki ku “Bashkë Fitojmë” kryeson përballë PS në Këshillin Bashkiak

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vijon numërimi i votave për garën për këshill bashkiak në bashkinë e Finiqit ku kryetar bashkie u zgjodh kandidati i koalicionit Partisë Socialiste, Romeo Çakuli.


Deri më tani janë numëruar 8 kuti votimi nga 50 në total.


Koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ ka siguruar 8 mandate, ndërsa PS 6 mandate. Ndërkohë, PD ka siguruar deri më tani 3 mandate, Mega 3 dhe PDIU 1.

“BASHKE FITOJME”
1-Jorgo Nasho Xhomaka
2-VALENTINA Kristofor MILORI
3-Nasuf Nazar Xhelo
4-Eglentina Shpëtim Iljazi
5-Thoma Ilia Dako
6-Rita Jorgo Zafirati
7-Jani Spiro Eksarho
8-Amalia Anest Taçi

PARTIA SOCIALISTE

1-Thoma Ilia Kallojeri
2-Adelina Pando Harizi
3-Ziso Theodhori Nasho
4-Aleksandra Hristo Shqevi
5-Thodhor Vangjel Kerpo
6-Hajrije Ahmet Gjinika

PARTIA DEMOKRATIKE
1-Perikli Petro Naçi
2-Vasilika Jani Jani
3-Kostandin Nasho Shqevi

MEGA
1-Perikli Vasil Naçi
2-Maria Arhilea Papa
3-Stavro Llambi çeko

PDIU
1-Renajd Sherif SeitiLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *