• |
ide | kryesore

Rritja e pagave, deputeti i PD: Do të gjejmë punë të dytë, në piceri e lavapjatë

Arkiva, Lajme, Të fundit


Kuvendi miratoi draftin e qeverisë p për rritjen e pagës për deputetët dhe ministrat, ndërsa vetë kryeministri Rama nuk mori pjesë në votim.

Pak para votimit deputeti Saimir Koreshi u paraqit me një zgjidhje konkrete.
Duke kërkuar që të mos bëhet populizëm, deputeti i PD tha se për të kompensuar pagën, të hiqet ndalimi kushtetues dhe deputetët të gjejnë një punë të dytë.

“Mos bëni populizëm, ‘po të doni unë jam dakord me kryeministrin’. E shkelim dot rregulloren që do fusim amendament në këtë pjesë?
Heqim dhe dhe ndalimin kushtetues që të venë deputetët të gjejnë punë të dytë, të bëjmë naj piceri a lavapjatë”, tha ai.


2 Comments

  1. Ky eshte ne rregull vetem punen do se zanatin e picajolit e ka mesuar ne Itali.
    Hallall ky nga lushnja i ka paraprire ligjit per dypunesimin e deputetit,shikoni kur te shkojn deputetet ne shkolla profesionale sa per diplloma se po qe deputet i bene te gjitha punet😂😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *