• |
ide | kryesore

Incidenti në koncertin e Sam Smith, fansat të tmerruar

Paparazzi, SliderFansat e Sam Smith mbetën të tmerruar gjatë një ndërprerjeje në Manchester Arena të mërkurën, gjashtë vjet pas incidentit tragjik të koncertit të Ariana Grande në të njëjtin vend.

Smith, 31 vjeç, hasi vështirësi gjatë performancës dhe doli nga skena, duke e lënë vendin në errësirë për 20 minuta. Fansat nuk u informuan pse Smith u largua papritur nga skena dhe thjesht iu kërkua të largoheshin nga arena. “@samsmith @AOArena thjesht nuk është në rregull, ishim në errësirë për 20 minuta. Ishte e frikshme. Uroj që Sam të jetë mirë por kjo situatë nuk ishte normale”, shkroi një pjesëmarrës në rrjetet sociale.

Disa të tjerë iu referuan tragjedisë që ndodhi në të njëjtën arenë në Mançester, Angli, më 22 maj 2017, kur një person mori jetën e 22 personave që dolën për të parë Grande duke performuar.“ Sa e frikshme për ndjekësit në AO Arena Manchester, vetëm pak ditë pas 6-vjetorit të humbjes së 22 personave. #SamSmith #I pandjeshëm”, ka shkruar një person.

Pas koncertit, këngëtari i “Unholy”  shkoi në rrjetet sociale për t’u kërkuar falje fansave, duke përmendur një virus që preku vokalin e tyre. “Nuk di çfarë të them sinqerisht. Unë luftova kundër një virusi disa javë më parë dhe që atëherë ne kemi udhëtuar nëpër Evropë dhe kemi pasur shfaqje kaq të pabesueshme”, shkroi Smith përmes Instagram Story.

“Sot në kontrollin e zërit u ndjeva mirë dhe isha shumë i emocionuar për t’i dhënë Mançesterit një shfaqje të mrekullueshme sonte, me një të ftuar special surprizë në fund,” shtoi artisti. “Gjatë këngës sime të tretë, vura re diçka që nuk shkonte me zërin tim. Sinqerisht jam zemërthyer që nuk munda ta përfundoja shfaqjen sonte për të gjithë ju”, përfundoi Smith mesazhin. “Ju dua të gjithëve. Më vjen keq.”

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *