• |
ide | kryesore

Tensione në Kosovë/ Rama mbledh në Tiranë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor

Lajme, Të fundit

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor pritet të mblidhen këtë javë në Tiranë.


Mësohet se pritet të zhvillohet një takim i formatit “retreat” të enjten.


Ky takim zhvillohet në kuadër të iniciativës “Open Balkan”.

Kryeministrat pritet të diskutojnë përmbushjen e asaj çfarë është dakordësuar në takimet e shkuara të “Open Ballkan”.

Natyrisht situata në rajon e posaçërisht zhvillimet në Veri të Kosovës do të jenë pjesë e diskutimeve.

Vendi i zgjedhur për këtë takim është një prej hoteleve hapur kohët e fundit në qendër të Tiranës.32 Comments

  1. Trollet e Rames kane emrat me nje ose maksimumi dy rrokje. Komentet kane zakonisht nje, maksimumi 2 fjali te shkurtra. Tani e kuptoj qe ky eshte 1 i tere qe ben qindra komente ne dite por ver pak fantazi se eshte shume bajat e nuk ngjit.

 1. Kryeministri Rama ka shume te drejt me ato cka po thot dhe per tu vlersuar mardheniet midis shteteve te tjera dhe dialogu qe ka midis tyre 👏👏👏

 2. Nuk eshte koha per luft ne shume mire mund ti zgjidhim gjerat duke bashkepunuar me njeri tjeterin dhe dialog qe te ecim ne nje te ardhme te ndritur

  1. E gjitha kjo pune thjesht e vetem qe Washingtoni ti fuste nje brryl Berlinit si per ti treguar se kush eshte “kapo” ne punet e Ballkanit. Mblidhen gjithe renegatet neokomuniste nen byroistin Rama si e si te yshtin me tej “Open Balkan” dhe groposin “Berlin process”. Eh mor Kurti sa pune paske prish….

 3. Duke bere bisedime te tilla jo vetem qe situata zgjidhet me takime por dhe marredheniet me keto lidere forcohet edhe me shume

 4. Globalballkançiçit , duke nuhatur e parë nga reagimet e ndërkombëtarëve , se çdo ditë i mbledhet lëmshi , i është përkushtuar seriozisht hallit të tij të madh me Mc.Gonigalin , duke bërë deklarata e lëvizje nevrastenike krejt anormale .(jo se ka qenë ndonjëherë normal , shkak kartelpsiko+droga) . Së fundi , e tregon edhe inisiativa për të mbledhur kriminelët shekullor të shqiptarëve , në halen Shqipëri , në të cilën e ka katandisur prej 10 vjetësh , për ti ekspozuar se si një popull bëhet zap, ( ata që kanë mbeturit e sa kanë mbetur) duke i helmuar , duke pirë sh*rrat dhe ngrënë m*trat e kësaj bande krimrilindje, e cila i ka pushtuar e i mban peng nëpërmjet shtypjes , vjedhjes, varfërimit e injorimit .

  1. Ja dhe turma e pstronazhistë e trollistave.O të tredhur nga trutë.Ai e bën këtë vetëm për Vuçic e kundra Kosovës e Kurtit që i vetëm lufton për shtetin e Kosovës dhe për zbatimin e ligjit në gjithë territorin e saj.

 5. Ne qofte se ne kete mbledhje nuk eshte kryeministri i Kosoves Kurti, Rama persa i perket tensionimeve ne shtetin e Kosoves ndermjet pakices serbe e shtetit do flasi e do kete rezultat si e “ema e Zeqos maje thanes”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *