• |
ide | kryesore

Detaje nga divorci i Ricky Martin dhe artistit

Paparazzi, Slider

Ricky Martin dhe Jwan Yosef kanë arritur një marrëveshje zgjidhjeje për divorcin e tyre.


Sipas dokumenteve të reja ligjore të marra nga ET, këngëtari dhe Yosef nënshkruan marrëveshjen e tyre të zgjidhjes pasi ranë dakord për një sërë çështjesh konfidenciale. Dokumentet e gjykatës, të depozituara të mërkurën në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit, thonë se “palët kanë hyrë në një marrëveshje me shkrim në lidhje me pronën e tyre dhe të drejtat e tyre të martesës ose partneritetit vendas, duke përfshirë mbështetjen”.Me fjalë të tjera, procedurat e divorcit ishin të pastra dhe miqësore. Gjykatësi ende duhet të nënshkruajë zgjidhjen e divorcit përpara se të bëhet zyrtar. Regjistrimi vjen vetëm disa javë pasi Martin – i cili nënshkroi dokumentet ligjore me emrin e tij të dhënë Enrique Martin – foli me Lourdes Collazo të Telemundo dhe rrëfeu se ndarja e tij nga Yosef filloi përpara pandemisë.

“Kur publiku e mori vesh, ne kishim kaluar tashmë një proces pikëllimi”, tha artisti në intervistën e përkthyer nga Hola! “Jwan dhe unë do të jemi gjithmonë familje. Ne kemi dy fëmijë që do t’i rrisim së bashku, dhe ky nuk është një vendim i fundit. Ne e kemi planifikuar këtë situatë për një kohë të gjatë, është para pandemisë.”

Muajin e kaluar, çifti ndau në llogaritë e tyre përkatëse në Instagram se ata po ndaheshin pas gjashtë vitesh martesë. Ricky mirëpriti Matteon dhe Valentinon me ndihmën e një surrogate në vitin 2008. Ai është gjithashtu baba i vajzës Lucia, 4 vjeç dhe djalit Renn, 3, të cilin e ndan me Yosef. Këngëtari fitues i  çmimit GRAMMY dhe artisti u takuan në vitin 2015 përmes Instagramit dhe u martuan në vitin 2018./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *