• |
ide | kryesore

Operacion ‘blic’ ndaj ‘Ndrangheta-s’ në Romë dhe Napoli, jepen 84 masa paraprake

Lajme, Të fundit

Një operacion kundër ‘Ndrangheta-s ka nisur mëngjesin e sotëm në Napoli dhe Romë, aksion ky i drejtuar nga Prokurori Nicola Gratteri. Mbi 600 ushtarë në të gjithë vendin kanë vendosur masën e sigurimit ndaj 84 personave (29 me burg, 52 në arrest shtëpie dhe 3 me detyrim paraqitje në policinë gjyqësore).


Që në dritën e parë të agimit, mbi 800 operatorë policorë, karabinierë dhe roje financiare janë të angazhuar në dy operacione të gjera të përbashkëta me modalitetin “High Impact” në Romë dhe Napoli. Në kryeqytet, aktiviteti, i cili përfshin edhe policinë lokale të Romës, është i përqendruar në lagjen Tor Bella Monaca, me kërkime për armë dhe drogë në mbi 80 apartamente në via dell’Archeologia.Në Napoli, nga ana tjetër, aktiviteti është ngritur në zonën Quartieri Spagnoli me kërkime dhe identifikime të shumta të personave dhe automjeteve të dyshimta.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *