• |
ide | kryesore

Tenderat/ Prokuroria e Posaçme përfundon hetimet për Lefter Allën dhe për 10 zyrtarë të tjerë

Lajme, Të fundit
Alla

Prokuroria e Posaçme ka përfunduar hetimet për ish-kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Allën dhe për 10 zyrtarë të tjerë, mes tyre edhe biznesmenë.


Alla është marrë i pandehur për shkelje të barazisë në tendera dhe për shpërdorim detyre.Ish-kryebashkiaku i Bulqizës akuzohet për veprat penale “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike”, “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *