• |
ide | kryesore

Johnny Depp rikthehet si imazhi i “Sauvage Dior”

Paparazzi

Johnny Depp është rikthyer si fytyra e  Sauvage të Dior.


Aktori luan në një reklamë të re për kompaninë, e cila shënon herën e tij të parë duke promovuar aromën pas gjyqit të tij kundër ish-bashkëshortes Amber Heard në 2022.Në reklamë, Depp reciton poezi. “Një shqiponjë qan ndërsa rrethon gjahun e saj. Dielli flakërues lart në qiellin blu të ozonit. Një gjurmë ere e ftohtë trazon një tokë prej druri dhe guri të thatë,” thotë ai, përpara se të përfundojë, “Kjo është thirrja e Sauvage Eau. ”

Sipas Variety, aktori nënshkroi një marrëveshje tre-vjeçare me Dior “për më shumë se 20 milionë dollarë”. Gazeta u shpreh se partneriteti shënoi marrëveshjen më të madhe të aromave për meshkuj në histori. Dior festoi spotin e fundit të tij me një postim në Instagram, duke shkruar përkrah një fotografie: “I guximshëm dhe i fuqishëm, në thelb, e vërteta e tij, @JohnnyDepp mishëron shpirtin e Sauvage”.

Kthimi i Depp si zëdhënës i Dior vjen më shumë se një vit pas gjyqit të tij për shpifje kundër Heard. Një juri prej shtatë personash, e përbërë nga pesë burra dhe dy gra, i gjeti Johnny dhe Amber si përgjegjës për shpifje, por kryesisht mbajtën anën e aktorit të Pirates of the Caribbean. Ai u shpërblye me 10.35 milionë dollarë si dëmshpërblim, ndërsa aktorja e Aquaman u shpërblye me 2 milionë dollarë./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *