• |
ide | kryesore

Banorët e fshatrave në Zall-Herr sërish në protestë, kërkojnë asfaltimin e rrugës

Lajme, Të fundit

Banorët e Zall Herrit, Pinarit, Priskës së Vogël dhe Herrajt kanë dal sërish në protestë ditën e sotme pasi kërkojnë asfaltimin e rrugës.


Edhe pse sot shënohet nisja e vitit të ri shkollor 2023-2024, banorët nuk i kanë dërguar fëmijët në shkollë në shenjë proteste.“Po na bëjnë presion se pse po dalim në protestë! Më kanë thirrur në polici e më thonë se pse ke protestuar! Më ka thirrur shefi i OPGJ-së.”- u shpreh një banor.

Banorët kanë bllokuar edhe mjetet e tonazhit të rëndë që shkojnë në Bovillë për të marrë inerte. Të pranishëm në protestë janë dhe forca të shumta policie.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *