• |
ide | kryesore

Kush është Sekretari i Përgjithshëm, Noka apo Bardhi? Përgjigjet Berisha

Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha

Sali Berisha ka reaguar pasi Gazment Bardhi deklaroi në një invervistë se është ai Sekretari i Përgjithshëm i PD dhe jo Flamur Noka, i cili është vendosur nga ish-kryeministri në këtë post.


Berisha u shpreh se “realitetet nuk janë njësoj”, por theksoi se deri tani me Gazment Bardhin “deri tani po operohet shumë mirë, është proces në vazhdim, ka dhënë frytet e para pozitive”.“Që realitet nuk janë të dy njësoj dhe ne mbi këto realitete po operohet, deri tani po operohet shumë mirë, është proces në vazhdim, ka dhënë frytet e para pozitive”, u shpreh ai në një konferencë për mediat.

I pyetur nga gazetarët për 6 propozimet e Bashës për Reformën Zgjedhore, ai theksoi: “Thirreni me emrin e vërtetë, pengu ose brava, nëse keni parë diçka të pakopjuar në ato pika hajde më thoni.

Nuk ka asnjë risi tek pengu përveç diktatit që i bëjnë. Ai përfaqëson Ramë, kë përfaqëson ai, pengun e Ramës.”5 Comments

  1. Me duket se vazhdohet të bëjnë akoma propagandë patronazhistët për kullën që çuditërisht nga Berisha u deklarua se nëse është ashtu si mendojnë Veliaj të anulojë lejen.Dhe vetë kumandari që bëri një çikë propagandë por si gjithmonë me paburrërinë që e karakterizon e hëngri atë mbrapsht për çar akuzoi. Punë rilidasish e patronazhistësh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *