• |
ide | kryesore

VIDEO/ Vajza të mitura që pinë fshehtas tullumbace me azot në Tiranë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një video po bëhet virale orët e fundit. Ajo tregon disa vajza minorene të cilat po thithin tullumbace me oksid azoti. Kjo lloj droge po bëhet gjithnjë e më shumë problem kohët e fundit në kryeqytet, ku të rinjtë po e thithin pa kontroll.


Në videon për të cilën thuhet se është filmuar në Tiranë duken disa vajza të moshave jo më shumë se 14-15 vjeç të cilat po marrin “tullumbacen drogë”.Në video shihet njëra prej tyre që bie në tokë si pasojë e substancës së fortë që përmban ky lloj gazi. Policia nuk ka reaguar ende për videon në fjalë. Më herët policia njoftoi arrestimin e një personi nga Durrësi që reklamonte në rrjetet sociale bombola me oksid azoti që sipas tij “të çojnë në avion”. ©LAPSI.al15 Comments

 1. Tmerr.Si u katandis vëndi nga kriminelët e rilindjes.Po shkatërrojnë rininë.Si ka mundësi që nuk reagojnë, shteti jo e jo por dhe njerëzit.Por vazhdojnë të votojnë antishqiptarët duke e shitur veten dhe votën dhe bëhen bashkëpunëtor në këtë shkatërrim!!!

  1. Skeni pare gje akoma
   Pragqiret mavi blejne votat dhe ju degjenerojne si vrimen e tyre te qelbure me gonorre.
   Ptuuu vemje voteshites te mjere.

  2. Kshu kam pir kur isha student ne bukuresht. E pin ter adoleshemtet. Seshte se te ben nej gje jo. Kush ka pare spi kte po gjera tamam

   1. kjo te shkerdhen trupin: pertej vdekjes se papritur ose atakut ne zemer, nese shpeton, efektet afatgjata jan humbje kujtese, demtim truri ose nervash, s’mban dot urinen, etj

    po injorante si puna jote i fusin gjera trupit qe s’i kuptojne. ty duket qe te ka lene me nje derrase manget

 2. E pijne Petro Ninset te Rruga Ymer Kurti, fshehur aty ku eshte kercimi privat dhe magazina qe ben reklama, eshte si tip vendi i fshehte!

 3. ‘për një parti që nuk ishte e kryeministrit Rama’, zoti McGonigal u përgjigj “Po”.

  Hë pra, cila është kjo parti që loboi me McGonigal në SHBA? Po i hiqen petët byrekun të PD-LSI dhe po i del m¥ti nën të. Pra, një parti jo e Ramës, ka paguar këtë tipin për të lobuar në SHBA.

  Hë mo karavjdhe që keni muaj me emrin e McGonigal në gojë, pse nuk e hapni gojën tani? Apo e keni akoma me m¥t?Ka kerkuar dhe salihu nje tullumbace sepse nuk po duron dot me jeten,spaku e ka bere dhimbje,nje dite paguhen te gjitha

 4. Epo fatkeqesi te shohesh femije adoleshente qe dukshem jane te varur nga substancat… Kemi deshtuar si shoqeri.

 5. Ja vetem nje kerkim i thjeshte ne google dhe te tregon rrezikun e ketij gazi apo sic quhet ndryshe N2O!

  Is N2O harmful to humans?
  Nitrous oxide (N20) is a colorless gas stored as a liquid. Breathing nitrous oxide can cause dizziness, unconsciousness, and even death. Long-term exposure can lead to infertility.

 6. Oksid nitrik eshte. E fjen ne cdo oarti neper kolegjet amerikane se eshte i lire dhe me efekt te ulet. Po ne shqiperi si province injorante qe eshte dryhet qimja e behet tra

 7. Ke ngaterruar perbersit kimik shoku. Oksidi nitrik qe thua ti dhe ndryshe quhet Nitric oxide nuk eshte e njejte me Nitrous oxide apo oksid azoti.Ne gjuhen e formules kimike shkruhen ndryshe. Nuk behet fjale NO por per N2O.Edhe mos bej si doktor shkencash se ne internet gjen qe ky eshte gaz i rrezikshem shume per njerezit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *