• |
ide | kryesore

Sulmet në Kosovë, Vuçiç planifikon lëvizjen publike

Arkiva, Lajme, Të fundit
Vuçiç

Pas sulmeve të sotme në Kosovë, Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka thënë se presidenti serb, Aleksandar Vuçiç do t’i drejtohet kombit përmes një fjalimi.


“Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do t’i ekspozojë të gjitha gënjeshtrat dhe shakatë e Albin Kurtit, krijuesit të kaosit dhe ferrit në Kosovë e Metohi”, ka thënë Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka dënuar vrasjen e një zyrtari policor të dielën në Banjskë të Zveçanit.

Ai ka thënë se sulmi ka qenë terrorist dhe për të e ka mbajtur fajtore Serbinë.5 Comments

  1. PER AQ KOH SA SERBIJA GREQIJA MAQEDONIJA BULLGARIJA MALI ZI MBAJN TERRITORE SHQIPTARE DHE KAN POLITIKA PUSHTIMI TERRITORESH NUK PRITET NDJES APO NDRYSHIM POLITIK NGA VUCIC thotë:

    TASHME KUSHDO E DIN DHE FEMIJA QE SERBIJA NDOLLET NE TERRITORE SHQIPTARE CESHTJA QENDRON NE FAKTIN SE CFAR DESHIRON POPULLI SERB JET APO VDEKJE. SE ASKUSH NUK DESHIRON VDEKJE POR KUR KERKOHET PADREJTESI NDAJ TJERVE LUFTA NUK ESHTE JET POR VDEKJE JU E DINI MIR SE MBANI PADREJTESISHT TROJE SHQIPTARE QE DUHET NJE DIT TJUA KTHENI ME HIR APO PA HIR POR NUK JU MJAFTON VETEM KAQ JENI BERE ZILIQAR DESHIRONI ME SHUM MINJEREN E ARIT GJITH PASURIN KOMBETARE.O VIC PO TE ISHTE KAQ I LEHT GRABITJA PUSHTIMI ZHDUKJA E POPUJVE ATE GJITH DO ISHIN ZHDUKUR ME KOHE .POR ESHTE DIKUSH ME I MADH QE QUHET ZOT QE KA LLENE GARANCI QE ANGAZHIMIN NJERZOR E NDAN ME HAK JO INTERES SIC DESHIRON TI APO KUSHDO TJETER PYETI MIR KOMBIN TEND CFAR DESHIROJN DHE TREGOJUA TE VERTETAT SIC JAN JE AMANETQAR DHE PERGJEGJES PERPARA ATI POPULLIT .GABIM,ET TUAJA NUK TI MBAJN TJERET DHE VJEN MOMENTI QE TE THUHET PADREJTESIJA KA CMIM QE DUHET PAGUHET DHE PACMANGESHEM DO TA PAGUANI SEPSE NUK ESHTE I GJITH POPULLI SERB SI TI AS GJITH BOTA SI DISA DHE TE GJITH DO TA MBROJN JETEN POR ME KET UNITET RREZOHESH TI ME SHOKET E TU

  2. Ky krimineli LGBT sorosian, beniamin i SHBA+BE, ministri i propogandes se SLLOBODANIT, vrases genetik, i dergon terroristet ne Kosove dhe bertet fajin e ka Kosova, terroristet e tij vrasin policet kufitare te Kosoves, kryeterroristi serb, bertet fajin e ka policia e Kosoves, barbaret ardhacake, terroristet serb, i kane kthyer kishat ne vatra terroriri dhe bertasin fajin e kane xhamite e Kosoves. Genocidialet terrorist te serbise, vrasin dhe presin popullsine civile te Kosoves dhe bertasin fajin e ka A. KURTI, i cili i ka dal per zot vendit te tij. Me keta malukater, nuk ka kufizim paturpesia as krimi! Keta kuptojne veten Sonaten ne La-minor, qe kendon tyta e kallashit te JASHAREVE, gjuhe tjeter nuk kuptojne, KAQ!

  3. Ky krimineli LGBT sorosian, beniamin i SHBA+BE, ministri i propogandes se SLLOBODANIT, vrases genetik, i dergon terroristet ne Kosove dhe bertet fajin e ka Kosova, terroristet e tij, vrasin policet kufitare te Kosoves, kryeterroristi serb, bertet fajin e ka policia e Kosoves. Barbaret ardhacake, terroristet serb, i kane kthyer kishat ne vatra terroriri dhe bertasin fajin e kane xhamite e Kosoves. Genocidialet terrorist te serbise, vrasin dhe presin popullsine civile te Kosoves dhe bertasin fajin e ka A. KURTI, i cili i ka dal per zot vendit te tij. Me keta malukater, nuk ka kufizim paturpesia as krimi! Keta kuptojne veten Sonaten ne La-minor, qe kendon tyta e kallashit te JASHAREVE, gjuhe tjeter nuk kuptojne, KAQ!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *