• |
ide | kryesore

PAMJE/ Tifozët grekë shpërthejnë në kore: “Kosova është Serbi”

Arkiva, Lajme, Të fundit
Olympiakos

Një ngjarje e papritur mori vëmendje në Greqi. Këtë të mërkurë po luhet ndeshja e kampionatit mes Olympiakos të Pireut dhe Aris të Selanikut. Ajo që ka rënë në sy ka qenë një banderolë e madhe e tifozëve të Olympiakos në mbështetje të serbëve të vrarë në Kosovë.


Nuk kanë munguar edhe koret nga tribunat: “Kosova është Serbi”. Tifozët e Olympiakos janë ndër më të dhunshmit në Greqi. Edhe në të kaluarën ata kanë shprehur të tilla mesazhe politike. Greqia ende nuk e njeh Kosovën. ©LAPSI.alOlimpiakos


7 Comments

  1. Armando si zvendpresident i UEFAs mos fali më klube apo shtete per korre raciste ndaj shqiperise dhe kosoves. Mire eshte ti porosise klubet shqipetare dhe perfaqesuesit e tyre qe te nderpresin ndeshjen ose mos shfaqen fare ne fushe lojtaret dhe stafi nese ka banderola dhe kore raciste dhe te sinjalizojne delegatet e uefas

  2. Dava buthqimash ortodokse.
    Shikoni kreun e sapozgjedhur me trumbetim te opozites…… Bythqim i paster me flamur!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *