• |
ide | kryesore

Nis viti i ri akademik, studentët e Mjekësisë paralajmërojnë bojkot dhe protesta

Lajme, Të fundit
Ndryshojnë rregullat për studentët, mbështetje vetëm për ekselentët

Nga kjo e hënë nis vit i ri akademik. Rreth 20 mijë studentë do të ulen për herë të parë në auditoret e universiteteve.


Viti i ri akademik për studentët e mjekësisë do të nis me bojkot të procesit arsimor dhe me protesta, pasi ata kundërshtojnë ligjin i cili i detyron ato të punojnë 5 vite në Shqipëri pas mbylljes së studimeve.“Sot në orën 12:00, Lëvizja Për Universitetin do të mbajë një komunikatë te Ministria e Arsimit. Përveçse do të jemi te protesta e Mjekësisë që në mëngjes një grup nga ne, gjithashtu do të mbajmë edhe komunikatën me kërkesat dhe problematikat që e gjejnë studentët universitetin edhe këte vit të ri akademik”, thuhet në njoftimin e Lëvizjes Për Universitetin.2 Comments

  1. i plasi kari Rames!

    rtama eshte aty per te vjedhur grabitur, per te bere para nuk eshte kryeminister per te qeverisur po per ti qire robt ketij populli

    dhe ky popull kurve qe e voton Ramen dhe ridhjerjen, meriton me keq se rama, meriton qe ti qihen robt non stop nga nje version me shkerdhat edi rama , nga kellira i bashkise!

    popull kurve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *