• |
ide | kryesore

Zbulohen datat e publikimit të filmave Marvel

Paparazzi, SliderPas përfundimit të SAG-AFTRA, është koha për t’u rikthyer në punë në set.

Protesta 118-ditore bëri që disa filma në të gjithë Hollywoodin të vonojnë datat e tyre të publikimit, por mos u shqetësoni, ata do të dalin në një moment.

“Deadpool 3” i Marvel do të hapet tani më 26 korrik 2024, në vend të 3 majit 2024. Filmi i katërt “Captain America”, i titulluar “Brave New World”, do të debutojë tani më 14 shkurt 2025 – dhe jo në korrik 2024 siç ishte planifikuar më parë.

Filmi me superhero “Thunderbolts” u vendos për herë të parë të dilte në kinema më 20 dhjetor 2024, por është shtyrë për në 25 korrik 2025. Një tjetër film artistik në listën e Marvel, “Blade” i Mahershala Ali, është zhvendosur në 7 nëntor 2025, pasi më parë ishte planifikuar të dilte në Ditën e Shën Valentinit 2025. Filmi “Venom 3” i Sony me Tom Hardy gjithashtu është caktuar për 8 nëntor 2024.

Pas përfundimit të grevës, aktori i “Deadpool” Ryan Reynolds postoi në “X” për t’i bërë të ditur fansave se pjesa e tretë do të ishte gati për verën e ardhshme.

Krahas një fotoje gazmore të “Dogpool” – versioni këlysh i antiheroit të Marvel – aktori shkroi: “A e shpëtoi Dogpool ditën? Nuk ka një shans në ferr Gremlin. Por ajo aktualisht po shkakton makthet e departamentit të produkteve të shijshme të Disney. Vjen me filmin,2024.” Hugh Jackman do të riprodhojë rolin e tij të gjatë si Wolverine në “Deadpool 3”.

Shawn Levy do të jetë regjisori i “Deadpool 3”. Muajin e kaluar, ai reagoi ndaj thashethemeve nëse Taylor Swift do të bënte një paraqitje të shkurtër si heroi Dazzler.

“Unë po merrem me personazhet. “Asnjë koment” tha Levy në një intervistë me The Wrap. “. Ju do të duhet të prisni dhe të shihni.”/Lapsi.al1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *