• |
ide | kryesore

Samuel L. Jackson zbulon në cilin film të Marvel do të luajë

Paparazzi, Slider

Samuel L. Jackson ka zbuluar se në cilin ekskluzivitet të Marvel dëshiron të luajë.


Gjatë një interviste me Ash Crossan të ET aktori u shpreh: “Nuk e di, jam paksa konfuz ,” tha Jackson për personazhin e tij, Nick Fury, i cili doli për herë të parë në skenë 15 vjet më parë në Iron Man të vitit 2008. “Sepse, nëse do të ishte në dorën time, do të kisha qenë në çdo film të Marvel-it, sepse dua të them ai është Nick Fury, ai di gjithçka që po ndodh. Unë jam ende duke u përpjekur të kuptoj pse nuk kam qenë kurrë në Wakanda.” Ai vazhdoi: “Nuk më kërkuan të shkoja, por unë ende po përpiqem të arrij atje. Më duhet një biletë.”Jackson ripërsërit rolin e tij si Fury në serial, i vendosur në MCU-në e sotme, ndërsa mëson për një pushtim klandestin të Tokës nga një grup Skrulls që ndryshojnë formën=. Fury bashkohet me aleatët e tij, duke përfshirë Everett Ross (Martin Freeman), Maria Hill (Cobie Smulders) dhe Skrull Talos (Ben Mendelsohn).  Së bashku ata garojnë kundër kohës për të penguar një pushtim të afërt të Skrull dhe për të shpëtuar njerëzimin.

Serialpërfshin gjithashtu Kingsley Ben-Adir, Charlayne Woodard, Killian Scott, Samuel Adewunmi, Dermot Mulroney, Christopher McDonald, Katie Finneran, me Emilia Clarke dhe Olivia Colman dhe Don Cheadle. Kur bëhet fjalë për të luajtur sërish Fury, Jackson shtoi se ndjehet sikur e ka bërë këtë për më shumë se 15 vjet. “Më duket sikur e kam luajtur përgjithmonë”, tha ai me shaka. /Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *