• |
ide | kryesore

Lista e fituesve të Billboard Music Awards 2023

Paparazzi, Slider

Billboard Music Awards 2023 kanë shpërndarë zyrtarisht të gjitha çmimet e natës – pra, kush doli fituesi i madh?


Pasi fituesit u shpallën gjatë gjithë ditës dhe performancat e natës u shfaqën në BBMAs dhe në llogaritë sociale të BBMA dhe Billboard, fituesi kryesor i natës ishte Morgan Wallen me 11 fitore, ndërsa Taylor Swift ishte fituesja më e madhe femër duke shtuar 10 çmime. Përtej tre fituesve kryesorë, shikoni listën e plotë të fituesve më poshtë:Top Artist

Taylor Swift

Top New Artist

Zach Bryan

Top Male Artist

Morgan Wallen

Top Female Artist

Taylor Swift

Top Group

Fuerza Regida

Top Billboard 200 Artist

Taylor Swift

Top Hot 100 Artist

Morgan Wallen

Top Hot 100 Songwriter (NEW)

Taylor Swift

Top Hot 100 Producer (NEW)

Joey Moi

Top Streaming Songs Artist

Morgan Wallen

Top Radio Songs Artist

Taylor Swift

Top Song Sales Artist

Taylor Swift

Top Billboard Global 200 Artist

Taylor Swift

Top Billboard Global (Excl. U.S.) Artist

Taylor Swift

Top R&B Artist

SZA

Top R&B Male Artist

The Weeknd

Top R&B Female Artist

SZA

Top R&B Touring Artist

Beyoncé

Top Rap Artist

Drake

Top Rap Male Artist

Drake

Top Rap Female Artist

Nicki Minaj

Top Rap Touring Artist

Drake

Top Country Artist

Morgan Wallen

Top Country Male Artist

Morgan Wallen

Top Country Female Artist

Taylor Swift

Top Country Duo/Group

Zac Brown Band

Top Country Touring Artist

Morgan Wallen

Top Rock Artist

Zach Bryan

Top Rock Duo/Group (NEW)

Arctic Monkeys

Top Rock Touring Artist

Coldplay

Top Latin Artist

Bad Bunny

Top Latin Male Artist

Bad Bunny

Top Latin Female Artist

Karol G

Top Latin Duo/Group

Fuerza Regida

Top Latin Touring Artist

Karol G

Top Global K-Pop Artist (NEW)

NewJeans

Top K-Pop Touring Artist (NEW)

BLACKPINK

Top Afrobeats Artist (NEW)

Burna Boy

Top Dance/Electronic Artist

Beyoncé

Top Billboard 200 Album

Morgan Wallen, One Thing at a Time

Top Soundtrack

Barbie: The Album

Top R&B Album

SZA, SOS

Top Rap Album

Drake & 21 Savage, Her Loss

Top Country Album

Morgan Wallen, One Thing at a Time/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *