• |
ide | kryesore

Taylor Swift reagon ndaj rekordit në Billboard Music Awards 2023

Paparazzi, Slider

Taylor Swift thjesht vazhdon të bëjë histori dhe këngëtarja e njohur e mbajti këtë trend në Billboard Music Awards 2023.


Swift – e cila ishte një finaliste në 20 kategori të mëdha – përfundoi duke u larguar me 10 çmime dhe ajo ndau një mesazh me fansat duke i falënderuar për mbështetjen e tyre.“Epo kjo është joreale… fakti që ju djema më keni dhënë 10 çmime Billboard — po flas me fansat në mënyrë specifike,” tha Swift në një fjalim pranimi që u filmua në prapaskenë gjatë një ndalese në turneun e saj Eras. “Asgjë nga këto nuk ndodh pa ju . Billboards bazojnë gjithçka në atë që po dëgjoni dhe çfarë jeni të apasionuar, dhe jam shumë e nderuar që këtë vit e keni bërë The Eras Tour kaq magjik. Unë thjesht ju dua shumë. Pra, faleminderit  10 milionë herë — për këtë,” shtoi ajo.

Swift mori çmimet për Top Artist, Top Female Artist, Top Billboard 200 Artist, Top Hot 100 Songwriter, Top Radio Songs Artist, Top Song Sales Artist, Top Billboard Global 200 Artist, Top Billboard Global (Excl. U.S.) Artist, Top Selling Song and Top Country Female Artist./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *