• |
ide | kryesore
erion-veliaj-foto-ivana-dervishi.jpg

GUNA QË MUND PUNËN

nga A. A. B. Më krijohet përshtypja se është shtuar, në mënyre të ndjeshme këto kohët e fundit, ajo rrymë talljeje …

sokol-shameti.jpg

Pse nuk e përkrah “Zharrëzën”

Nga Sokol Shameti Marshimi i grevistëve të Zharrëzës më shumë se të mbështetet qorrazi, meriton të ndihmohet për të mos përfunduar …

FB_IMG_1487831906574.jpg

Ku gënjen Kadare për Enverin?

Nga Gazmend Kapllani/Kadare eshte dhe do mbetet shkrimtar i madh. Por Enver Hoxha me Hrushovin nuk u ndesh per te …

Kthehu