• |
ide | kryesore
IMG-20161118-WA0013.jpg

Pse e qëlluam me salcë?

Nga Bislim Lakna Dje më datë 17 Nëntor 2016, siç e pamë të gjithë, në një aktivitet të të rinjve …

trump-3.jpg

Përse Tramp është ndryshe

Nga Fareed Zakaria* Gjatë kësaj fushate, kam dëgjuar nga shumë njerëz që kanë përshëndetur kundërshtimet e mia ndaj Donald Trumpit. …

Silvana-Toska-portret-701x537.jpg

Pse Rama bën mirë që na ofendon

Nga Silvana Toska/ Në një prej lëndëve që jap mësim—Politika e Lindjes së Mesme—trajtoj disa tema tepër të vështira për …

rudina_xhunga.jpeg

Kush po e perdor Matilda Makoçin?

Nga Rudina Xhunga/Matilda Makoçi u rikthye. Në një mbrëmje modeste, duke recituar poezi dhe kërcyer, e rrethuar me përkujdesje nga …

Kthehu