• |
ide | kryesore
baton.jpg

Përkdhelja e krimit

Eshtë tmerr. Është fjala më e paktë që mund të thuhet për të gjithë njerëzit e shtetit që një ditë …

Andi_Bushati (1)_22.jpg

Lamtumirë “krimineli” im

Lajmi se më në fund Prokuroria e tredhur shqiptare ka marrë guximin të kërkojë vazhdimin e hetimeve përmes masës së …

Andi_Bushati (1)_22.jpg

A fle Rama në shtrat me krimin?

Pamundësia për ta mposhtur kriminalitetin në nivele të larta po e diskretiton me shpejtësi imazhin e kësaj qeverisjeje. Tani kundërshtarët …

mandi edit_3.jpg

Kush ia vrau Ilir Metës qetësinë

Lëvizja Socialiste për Integrim brenda një kohe rekord ka nxjerrë disa herë përpara kamerave Luanin e Petritin apo të tjerë …

shekspir.jpg

Greqia, një mësim nga Shekspiri

Vepra e Shekspirit, “Tregtari i Venedikut” na jep, fatkeqësisht, një nga modelet më të mirë për të kuptuar dramën e …

Andi_Bushati (1)_22.jpg

Po Meta ç’humbi pas kësaj ?

Me sa duket, Ilir Meta po shpëton me shpejtësi nga akuza si porositës vrasësish me pagesë. Përpos thënieve të  Tom …

Dritan Shano.jpg

Surrealizmi socialist

Asnjë qeveri e tranzicionit nuk është shkëputur kaq fort, kaq dukshëm  nga realiteti i shqiptarëve dhe kaq tallshëm nga premtimet …

mandi edit.jpg

Çfarë ka pas ndarjes Rama- Doshi

Qëndrimi i kryeministrit Rama për të mos u tërhequr përballë shantazhit të një prej deputetëve më të fuqishëm të grupit …

Kthehu