• |
ide | kryesore
blushi.jpg

Hasanizimi i Shqipërisë

Ka një pyetje që nuk mund ta shmangim më.  Kush e dëmton më shumë Shqipërinë? Shqiptarët apo partitë? Kush është …

IMG_20150511_010250.jpg

21 qershori/ Ku po gabon Basha?

Lideri opozitës Lulzim Basha ka marrë mbi vete një bast me shumë risk, kur ka vendosur që t’i kthejë këto …

mandi edit.jpg

Veliaj, kandidati që bën sikur

Fushata e mazhorancës për zgjedhjet në Tiranë ka nisur jo vetëm herët, por edhe me një mobilizim të pazakontë. Kryeministri …

ANDI_BUSHATI_PORTRET (2).jpg

Sa vlen firma për Bojaxhiun?

Megjithë suksesin e papritur të dyfishit të nënshkrimeve që i duheshin në garën për Tiranën, Gjergj Bojaxhi është larg pritshmërive …

Andi-Bejtja.jpg

“Rilindja” e pesimizmit pa kthim

Shqipëria dhe shqiptarët ndodhen në dekadën e dytë të shekullit të 21-të në trajektoren me pjerrësinë më të madhe të …

ben-blushi.jpg

Letër një socialisti

Një socialist më pyeste këto ditë se pse shkruaj dhe pse flas. Duke e mirëkuptuar, dua t’i përgjigjem.  I nderuar …

Kthehu