• |
ide | kryesore
kac islami.jpg

Nacionalizmi aguridh i Edi Ramës

Politika e jashtme, me inspirim “osman” për “zero-probleme” me fqinjët, e kopjuar për të treguar se "do të ndjek modelin …

ANDI_BUSHATI_PORTRET (2).jpg

Ne nuk e nxorrëm Vuçiçin lakuriq

Megjithë kujdesin gati farmaceutik për të mos shkaktuar një “provokacija” të re, gjatë konferencës për shtyp në Pallatin e Brigadave, …

Blushi1.jpg

Narcizi shëtit nëpër Ballkan

Ballkani është një vend nga ku duan të ikin të gjithë. Si çdo shtet ballkanik, edhe Shqipëria po kërkon të …

ANDI_BUSHATI_PORTRET (2).jpg

Rama në çarkun e nacionalizmit

Vërshimi i deklaratave të fqinjëve që e fshikullojnë kryeministrin shqiptar si një nacionalist mund kthehet në një shqetësim jo vetëm …

armand-shkullaku-150x150-1.jpg

Pse po sulmohet tani Halim Kosova

Fushata normale e Halim Kosovës e ka vënë në vështirësi të dukshme arrogancën dhe euforinë me të cilën mazhoranca po …

emin barci.jpg

Pabarazia, përgjigjuni Blushit!

Kanë kaluar rreth 10 ditë që kur deputeti "rebel" Ben Blushi bëri një propozim për të reduktuar varfërinë dhe pabarëzisë …

Kthehu