• |
ide | kryesore
images (6).jpg

Erdogan, sulltani i ri i Turqisë

Nuk është aspak një surprizë, opozita ishte aq e dobët dhe zgjedhjet po aq të paracaktuara: Rexhep Taip Erdogan, i …

Andi_Bushati (1).jpg

Një akt i guximshëm i Bashës

Për shumëkënd që ndjek politikën, asocimi i emrit të Lulzim Bashës me epitetin i guximshëm, do të shkaktonte humor. Por …

enkel demiiiii.jpg

Udhërrëfyes për leximet verore

Ka do vite që sapo vjen pragu i verës botuesit nxitojnë, nxjerrin kokën në dritare televizorësh dhe tregojnë librat e …

mand edit.jpg

Pushteti në rritje i LSI

Të ashtuquajtuarit rebelë brenda grupit të PS u kthyen në vathë. Këtë javë ata nuk do të kenë asnjë ditëlindje …

téléchargement (3).jpg

Si i ka ndryshuar veprat Kadareja

Nga intervista që dha tani së fundi botuesi i Kadaresë, B. Hudhri, më bëri përshtypje veçanërisht pohimi i mëposhtëm: Nga përvoja 20 …

Andi_Bushati.jpg

Hijet e Tiranës së djeshme

Disfata e parë numerike e Edi Ramës në kuvend, këtë të enjte, paradoksalisht, nuk e ka “të keqen” tek numrat. Fakti …

Kthehu