• |
ide | kryesore
Italys-Prime-Minister-Matteo-Renzi.jpg

Analiza/ Në Itali fitoi populizmi

Nga: Bernd Riegert Me Matteo Renzin tani largohet nga posti i dyti kryeministër i një vendi anëtar të BE-së brenda …

fidel.jpg

Porositë e fundit të Fidel Castros

Fidel Kastro ka vdekur. Për forcën e tij simbolike dhe jetëgjatësinë e karrierës, udhëheqësi revolucionar kuban nuk ka pothuaj asnjë …