• |
ide | kryesore

Emri/ Zbulohet klubi që ka bërë kërkesën për kandidaturën e Finos

Sport

Deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Bashkim Fino është lakuar mediatikisht si kandidat i mundshëm për postin e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit. Por, përpara se vetë Fino të dalë publikisht të deklarojë kandidimin, ka qenë njëri prej anëtarëve të Asamblesë së Përgjithshme të FSHF-së që ka bërë propozimin për emrin e tij.

Sipas asaj që shkruan “Panorama Sport” klubi i Lushnjes ka qenë nismëtar zyrtar i garës së Finos për postin e kreut të institucionit të futbollit në vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu