• |
ide | kryesore

Sherr mes Edi Palokës dhe Taulant Ballës në Konferencën e Kryetarëve

Lajme, Të fundit

PD e braktisi sot mbledhjen e konferencës së kryetarëve, si dhe kërkoi shkarkimin e kreut të Kuvend. Por në këtë konferencë ka patur edhe incidenti. Sipas BW, një incident ka ndodhur gjatë momentit kur demokratët po braktisnin sallën. Ka qenë nënkryetari demokrat Edi Paloka ai që u ka kërkuar kolegëve të largohen pasi po hasnin në refuzimin e socialistëve dhe të kryetarit të Kuvendit, i cili nuk dha një përgjigje për kërkesën e opozitës për dorëheqjen e tij. Kryetarit i Kuvendit mësohet t’i jetë drejtuar me fjalët: “Pse po ikni?”

Debati:

Paloka: Ti nuk po reagon. Mos mendoni pse jemi këtu dhe gjithçka mund ta drejtoni si normalisht. Ne vërtet duam t’i kthejmë normalitetin dhe dinjitetin Parlamentit. Ty tu tha se ke shkelur Kushtetutën, që ke shkelur rregulloren dhe ti je përgjegjës direkt. Të thashë ti je i përdorur nga Edi Rama dhe nuk po reagon.
Ruçi: Ja pra ju nuk po më lini të reagoj.
Paloka: Të kishe reaguar. Të është kapur kryetari i grupit duke vjedhur votat e opozitës dhe t’i hesht…

Taulant Balla mësohet se nuk ka qëndruar indiferent ndaj akuzave të kundërshtarit politik. Fjalët e socialistit nuk janë dëgjuar mirë dhe Paloka ka kërkuar të dijë se çfarë tha.
Ta bësh me shkrim”, mësohet t’i ketë thënë Balla, kolegut demokrat. Në këto momente mësohet e Paloka i është afruar kryetarit të grupit socialist dhe e ka sharë dhe më pas është larguar bashkë me kolegët demokrat nga salla.

Përplasja mes Edi Palokës dhe Taulant Ballës ka vijuar edhe në rrjetet sociale. Menjëherë pasi Balla postoi në Instagam, një foto të karrigeve bosh të demokratëve shoqëruar më mbishkrimin, “Fati i keq për Shqipërinë për këtë opozitë që ka frikë nga drejtësia”, – ka ardhur kundërpërgjigjia e Palokës në Facebook.

 

2 Comments

  1. A mund te duket i sinqerte ky pionieri i ENVERIT, e sotskifter i rilindjes,ASNJEHERE’ Nje person si ishpelare ne soden kaustikepor me permbajtje te brendeshme pionierisocialistte ENVERIT. na mashtron apo i duket sikur pona mashtron me oratorine efituar se fundemi, sepse fundja katundar eshte embetet, SEFER DAJA thoshte, –Katundar mer tru parur, qytetar nuk bohesh kurre.. Kjo ishkon per shtat kesaj fytyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu