• |
ide | kryesore

VIDEO/ I patë 3 golat e pjesës së parë të Manchester City ndaj Bazelit të Xhakës

Sport

Ka përfunduar me rezultatin 0-3 pjesa e parë mes Bazelit dhe Manchester Cityt, ku anglezët kanë shënuar 3 herë në 8 minuta. Ka qenë fillimisht Gyndogan i cili ka kaluar Cityn në avantazh pas ekzekutimit të goditjes nga këndi nga ana e Kevin De Bryne.

Ndërsa në minutën e 18-të Silva do të dyfishonte rezultatin dhe vetëm 5 minuta më pas Aguerro do të shënonte dhe golin e tretë. Në minutën e 43-të shqiptari Taulant Xhaka mori karton të verdhë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu