• |
ide | kryesore

Deklarata e fortë e deputetes së LSI: Njerëz të ambasadorëve të përfshirë në afera korruptive

Lajme, Të fundit

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj e ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se është e zhgënjyer nga trupa diplomatike në Shqipëri që sipas saj, kanë prodhuar dekonstruktivitet, destabilitet në Shqipëri, ndërsa shtoi se ata kanë lidhje me afera korruptive.

Unë edhe si vajzë e re në politikë kam pësuar një zhgënjim të jashtëzakonshëm nga trupa diplomatike në Shqipëri, të cilët nga 2015-ta e këtej, kanë prodhuar dekonstruktivitet, destabilitet në Shqipëri. Nuk kam për ta harruar presionin e ambasadorëve kundër deputetëve për të votuar reformën në drejtësi. Ne që jemi dhe punojmë përditë me ta e ndjejmë presionin. Ka dy prapavija, e para korrupsioni që bëhet i përbashkët. Kanë dalë dhe do të dalin lidhjet e aferave korruptive të njerëzve të afërt të përfaqësive politike në Shqipëri. E dyta, ka pasur një përpjekje e vazhdueshme që Shqipëria të ishte padrejtësi.” – tha Mehmetaj.

3 Comments

  1. Kto dy zuskat e vogel sjan asgje vec se zagaret e Monikes qe i leshon kur i do qefi!Ik llustrojini e puthini cizmen se jeni turpi i rinis!
    Esht turp te perfaqsohesh nga dy kurvica te pa edukata dhe injorante si kto.
    Per asgje ne interes te rinis nuk i kam degjuar te flasin vec se per sjelljen skandaloze ndaj kolegeve me te vjeter.
    Turp si kane fytyr te dalin neper intervista kto

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu