• |
ide | kryesore

Tërmeti ‘lëkund’ jugun e vendit

Lajme, Të fundit

Lëkundje tërmeti janë ndierë ditën e sotme në Shqipëri. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Bolenë të Vlorës, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetet përreth.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 dhe ka rënë në një thellësi prej 4 kilometra nën tokë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu