• |
ide | kryesore

“Topi i artë”, zbulohen emrat e 10 kandidatëve të parë

Arkiva, Sport
14772889398514-650x358.jpg

Janë zbuluar 10 kandidatët e parë për fitimin e “Topit të Artë”. Bëhet fjalë për Kevin De Bruyne, Gonzalo Higuain, Paulo Dybala, Diego Godin, Antoine Griezmann, Gareth Bale, Cristiano Ronaldo, Gianluigi Buffon, Pierre-Emerick Aubameyang dhe Sergio Aguero. Gjatë ditës do të publikohen edhe 20 kandidatët tjerë, deri në kompletimin e 30 garuesve për këtë çmim. Ai do të jepet nga revista “France Footbal” e cila ndërpreu bashkëpunimin me FIFA. Për fituesin do të votojnë gazetarët dhe jo më trajnerët dhe kapitenët e skuadrave.  


Kthehu