• |
ide | kryesore

‘Dorëzohet’ Vuçiç: Nuk kemi kapacitete më të luftojmë për Kosovën

Arkiva, Lajme, Të fundit

Përkundër dëshirës, Serbia duket se nuk ka kapacitete të luftojë për ndarje të Kosovës


Kështu të paktën del nga deklarata e presidentit serb Aleksandar Vuçiç, transmeton Koha.net.


“Dëshiroj të dëgjoj se çfarë mendojnë njerëzit për këtë. Ne në këtë dialog nuk jemi të vetmit. Pyeten SHBA-ja, Rusia, Kina, BE-ja. Pyeten edhe shqiptarët”, citon Novosti të ketë thënë Vuçiç.

1 Comment

  1. te kuptojme thelbesoren eshte domosdoshme te kuptojme rrug zgjilljesh zgjilljesh perparimi permes te drejtes hakut thotë:

    padrejtesia natyrshem shterron kapacitetet fuqin shoket miqet ,sepse padrejtesin e urrejn te gjith sepse nuk ka gje pozitive ne te ,padrejtesia nuk mbijeton baze force sepse ajo i shkatrron zbraze ate ,,kurse drejtesia haku i gjalleron dhe shton te gjitha ,te largon nga stresi depresioni dhe te afron tek qetesia sejcili me te drejten e vet sejcili ne shtepine e vet ,sepse te vertyeten drejten hakun e ka percaktuar vetem krijuesi saje e ne na mbetet vetem ta respektojme japim dhe mbrojm keshtu qe ska vler te merren mendime sepse sejcili e njeh te drejten nga e padrejta historin e din se si ishte ihstoria dhe cfar kan bere me shqiptaret deri tani tashme eshte e thjeshte qe sejcili te shohe punen e vet ne trojet e veta pa i hyre askujt ne hak ashtu sic u binde me padrejtesin qe eshte tmerr negativitet humbje deshtim shkatrrim bindu se e verteta eshte e kunderta e keti raliteti ku askush nuk ndjehet keq por perfitojne dhe shpetojne te gjithe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu