• |
ide | kryesore

Njihuni me agjentët e FBI-së, që drejtojnë strukturën kundër krimit të organizuar

Lajme, Të fundit

Mark Newhouse dhe Jack Liao janë emrat e dy amerikanëve të FBI-së, që erdhën në Tiranë si pjesë e strukturës që duket se do të kontrollohet nga ambasadat e huaja në vendin tonë. Prezantimi i tyre i parë publik u bë në Ministrinë e Brendshme.
Të dy ishin ulur pranë ministres së Drejtësië dhe te ambasadorit amerikan, Doland Lu.
Agjenti Special i FBI-së, Mark Newhouse ka një përvojë të spikatur në drejtim të hetimit të krimit të organizuar dhe pastrimit të parave.
Ndërsa tjetri është Drejtuesi i FBI për Evropën Juglindore, Jack Liao. Dy agjentët e FBI së bashku me ekspertët nga Italia, Gjermania dhe Britani do të hetojnë krimin e organizuar në Shqipëri.
Ambasadori i SHBA deklaroi se presim që të fillim të vitit 2018 presim që të arrestohen peshqit e mëdhenj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu