• |
ide | kryesore

Karlo Bolino sherr me Eni Vasilin për shitjen e News24

Arkiva

Të ftuar në studion e “Top Story” në Top Channel gazetarët Eni Vasili, moderatore e një emisioni të sajën në News24 dhe Karlo Bolino ish-pronar i këtij televizioni që tashmë zotëron një tjetër ekran janë përplasur me njëri-tjetrin.
Sherri nisi për shkak të një deklarate të Bolinos sipas të cilit News24 u ble vetëm pak muaj pas 21 janarit me një çmim të paarsyeshëm. Bolino tha se për këtë Berisha ishte i kënaqur dhe se në zgjedhjet e vitit 2011 ky ekran bëri fushat për Lulzim Bashën në garën për bashkinë e Tiranës.
Ka reaguar Eni Vasili sipas të cilës ky është një “fake news” sepse sipas saj ndryshimi pronësisë nuk lidhej me ngjarjet politike. “Mbetet për tu parë kjo që thoni” – tha Vasili, – “sepse ndoshta jeni duke prodhuar një “fake news”. ©LAPSI.al2 Comments

  1. news 24 i ka ndihmuar bashes thot kari i boles keshtu e ka emrin kar-lo bol-ino. si te thuash rama esht i pd.kar e bole ju jep kushdo qe nga roshi deri tek ermonel felaj,rama po se po por ai byth.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu