• |
ide | kryesore

“Lali Eri show”/ 4 fytyrat e ndryshme të Erionit

Kryesore, Paparazzi

Erion Veliaj është i prirur për të thyer rekorde. Në një speciale tejet rozë që kishte zhvilluar enkas për të emisioni “Chic” në News 24 kryetari i bashkisë së Tiranës është shfaqur me katër veshje të ndryshme. Një të adaptuar për punën e mëngjesit, një për mbjelljen e pemëve, një për të inspektuar punimet te liqeni dhe një për krishlindje pranë bredhit (madje për këtë të fundit ai e flaku tej modestinë duke thënë se veshje të tilla janë shndërruar në epidemike për fëmijët që thonë dua një triko si e Lalit).

Por autorelkamimi i Veliajt në emisionin rreth 33 minutesh (shiko videon poshte) nuk përfundon me kaq. Ai u tregoi shikuesve se ai është një njeri që e hap punën në 6 30 të mëngjesit dhe e mbyll atë pas orës 2300 të natës. Kur gazetarja Fiodora Fiora e pyeti se si nuk lodhet përgjigjja e Erionit ishte lapidare: “E keni pyetur ndonjë të dashuruar se pse ka kaq shumë energji? Ja kjo më ndodh edhe mua. Unë jam i dashuruar me qytetin tim”.


Veliaj nuk harroi të thoshte se kjo dashuri e pamatë për qytetin po i bie në qafë dy dashurive të tij të mëdha, asaj për aolën dhe asaj për nënën. Aq kohë i merr atij Tirana sa bashkëshorjtja ankohet shpesh sipas rrëfimit të tij: “A mos je martuar gjë me Tiranën”. Kurse nëna, po pikërisht ajo me kursimet e së cilës ai bëri dasmën e vet në kalanë e Gjirokastrës ka një tjetër ankesë: “Çu bëre more bir se po të shohim vetëm në televizor”.

PS: Kjo nuk është një rubrikë humoristike. Siç mund ta shihni edhe në video citimet janë nxjerrë nga goja e Lali Erit .

©Lapsi.al

10 Comments

 1. E ca ka për të qesh këtu? Bravo i qofte që punon gjithë ditën. Jo po si ju me laptop nga kafet duke be dallavere. Erdha për herë të pare në dy vjet ne Tiranë qytet tjetër komplet!

  1. o trafikan i erionit e rames se ti emigran kurr nuk je,mos punon edhe ti nga gjasht i mengjezit ne perdhunume,shitje droge,apo shet prapanicen si lali eri per nji jastek griselde.po eronka velina eshte femra me prostitute ne bot ka kalin dhe prostitutes edvinka rama.dor ne dor ramen e kan quar gjinushi,ramizi,dash peza,frroket,ndoket,prengat etj turor.

  2. Erioni gjithe diten firmos leje ndertimi per pronaret e televizioneve dhe gjen menyra per ti pasuruar ata. Po ti te lutem qe kenaqesh me pasurimin e te tjereve.

  3. Nuk është çudi që komentuesit me pagesë të Veliajt si puna e këtij/kësaj më sipër të kenë ardhur nga emigrimi për të punuar në zyrën e tij të propagandës që e ka mbushur si asnjë zyrë tjetër.

 2. Po duken nga komentet cfare niveli kane pasuesit e pd, per kte do rrini ne opozite gjate shume gjate. Sa per veliajn tirana flet vet o bushst e shkullat ju si kazan haleje qe jeni vazhdoni merruni me salen e lulush gjumashin

  1. Kjo është teknika e zakonëshme e komentuesve me pagesë. Nuk kanë rëndësi faktet, duhet patjetër të sulmosh artikullim duke e quajtur PD-ista artikullshkruesit e komentuesit, ndonjë sharje për ta dhe për kreun e PD, lavdërim për kryetarin Veliaj dhe mbyllje me sharje tjetër. Kjo zyra e Gebelsit në bashki nuk i ka trajnuar si duhet komntuesit me pagesë, i dallon menjëherë në komentet e shkrimeve ku përmendet Veliaj.

 3. Vilajet Qyrku apo “Lali Eri” ka jo 4 por 14 fytyra brenda nje dite. Mos ja hani hakun aty ku ka ye vetmin sukses te tij. Rolin e Uriah Heep. Kokrra e mashtruesit qe hakun e mashtrimeve te tij ja lan Ajola…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu