• |
ide | kryesore

VIDEO E RRALLE/ Futbollisti rreh mbledhësin e topave për një arsye të çuditshme

Sport

Brazili është vendi ku futbollin e kanë fe, por fatkeqësisht edhe i incidenteve të rënda dhe të pakonceptueshme për një shoqëri modern.


Në sfidën mes Operario MS dhe Comercial MS në ligat e ulëta në Brazil, futbollisti i Operarios, Jefferson Reis, është fiksuar nga kamerat duke rrahur brutalisht një nga djemtë që qëndrojnë për të kapur topat që përfundojnë jashtë vijave kufizuese të fushës së lojës. Arsyeja? Sepse kishte festuar golin e shënuar nga skuadra kundërshtare.


https://www.youtube.com/watch?v=5O0jeBW_7K4


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *